Aklimatizācija bērniem jūrā

Saturs

Saskaņā ar statistiku vairāk nekā 80% krievu pastāvīgi sapņo par jūru. Un bērna piedzimšana ģimenē šobrīd praktiski nav iemesls atlikt ilgi gaidīto ceļojumu uz jūru. Ja jūs pavadīsiet savas brīvdienas pludmalē, ņemot savu mazo bērnu kopā ar jums, jums jāņem vērā daudzi faktori, lai bērns varētu cik vien iespējams viegli iziet grūtos periodus. aklimatizācija jūras krastā.

Bērni, kas nav aklimatizējušies, pasaule nenotiek. Bet dažiem bērniem tas notiek vecākiem neizprotamā veidā.

Bet ikvienam ir jāzina visas viņas zīmes un kā palīdzēt viņai sabrukt.

Atšķirīgas pazīmes un simptomi

Bērna imunitāte pēc dzimšanas ir izveidojusies diezgan ilgu laiku, tāpēc viņam ir grūtāk mainīt klimatu, laika zonas, garos ceļojumus un lidojumus. Kas notiek ar bērnu?

Viņa imūnā aizsardzība, kas pieradusi pie noteiktas gaisa, ūdens, temperatūras sastāva, kas ir raksturīga viņa pastāvīgajai dzīvesvietai, ja tā ir pakļauta jauniem dzīves apstākļiem jūrā, sāk strādāt kā slimība. Stresa režīmā bērnu ķermenis nekavējoties reaģē uz ārējiem stimuliem.

Jo spēcīgāki ir apstākļi, kuros zemesrieksts nokļuva, atšķiras no parastajiem, jo ​​agresīvāka ir imūnā reakcija uz klimata pārmaiņām. Piemēram, ja bērns dzīvo ziemeļu reģionā, un viņš negaidīti nonāca karstā subtropijā. Vai, gluži pretēji, kad dzīvo drupas Soči, dodas ceļojumā uz Karēliju vai Sibīriju.

Aklimatizācijas smagums ir atkarīgs no bērna vispārējās veselības, viņa vecuma. Jo jaunāks bērns, jo grūtāk viņam pierast pie krasām izmaiņām vidē.

Nākamajā video mēs uzzināsim, ko dr. Komarovskis domā par aklimatizāciju un atpūtu ar bērniem kopumā.

Daudziem bērniem pirmās aklimatizācijas pazīmes parādās jau otrajā dienā pēc ierašanās kūrortā.

Ārēji viņi atgādinās vecākiem parastos aukstuma vai ARVI simptomus:

 • Temperatūra palielinās. Visbiežāk - līdz vidējām vērtībām (37.0-37.5), bet reizēm tas var būt lielāks - līdz 38.0-38.5.
 • Tiek parādīti elpošanas simptomi. Bērnam var būt sarkanā kakla, iesnas, klepus.
 • Gremošana ir traucēta. Bērnam var sākties caureja, vemšana, ļoti mazi bērni, palielinās gāzes veidošanās, biežas kolikas uzbrukumi.
 • Uzvedība mainās. Parasti dzīvs un zinātkārs mazliet hornet var sākties nomākts, vairs nav ieinteresēts, kas notiek. Kluss un sabalansēts bērns pēkšņi kļūst whiny un uzbudināms. Daži bērni slikti sāk gulēt ar aklimatizācijas sākumu, citi kļūst miegaini un vēlas gulēt gandrīz pastāvīgi.

Aklimatizācija ir visgrūtāk bērniem vecumā no 0 līdz 3 gadiem. Pirmsskolas vecuma bērni un jaunāki skolēni ir nedaudz vieglāki, īpaši, ja viņi jau bija ceļojuši iepriekš. Galu galā, katrs aklimatizācijas periods ir „atlikts” imūnsistēmas atmiņā, tas ir uzlabots un kļūst spēcīgāks, gatava ātrāk pielāgoties mainīgajiem ārējiem apstākļiem.

Vidēji aklimatizācija bērniem ilgst no 4 līdz 7 dienām, zīdaiņiem daudz ilgāk - līdz trim nedēļām.

Ko darīt

Īpaša ārstēšana aklimatizācijai nav paredzēta, tomēr dažos gadījumos var lietot dažus simptomātiskus medikamentus (klepus vai iesnas).Nav nepieciešams barot bērnu ar tabletes, jo aklimatizācija ir pilnīgi dabisks process un pat nepieciešams bērna ķermenim.

Vecāki nekādā veidā nevar ietekmēt bērnu aklimatizācijas perioda ilgumu, bet viņiem jāmēģina padarīt šo periodu mīkstāku.

Lai mazulim būtu vieglāk pielāgoties jaunajam klimatam, tas ir nepieciešams, lai to iepriekš sagatavotu aklimatizācijai. Ja jūs zināt, ka pāris mēnešus pirms brauciena ir jāmaina laika joslas, katru dienu sāciet nomainīt gulētiešanas laiku un bērna modināšanas laiku par 10-15 minūtēm. Tātad drupatas būs vieglāk saglabāt parastās rutīnas dažādās dienasgaismas stundās.

Tas būs lieliski, ja pediatrs mēnesī pirms jūras atvaļinājuma piešķir bērnam vecumam atbilstošu vitamīnu un minerālu kompleksu. Tas palīdzēs bērna ķermenim kļūt stiprākam.

Un šajā video, ārsts Komarovskis pastāstīs mums, vai ir vērts doties uz jūru ar bērnu vai nē, kāds vecums būs optimāls un kādas grūtības var rasties.

Ir svarīgi ņemt vērā bērna pieradumu uz jaunajiem apstākļiem un jūsu atvaļinājuma laiku. Ja jūs nolemjat pavadīt to jūrā, atcerieties, ka aklimatizācija ilgs līdz pat nedēļai un zīdaiņiem - vairāk nekā 20 dienas. Līdz šim laikam ir nepieciešams pievienot vismaz vienu nedēļu, lai bērns varētu saņemt dziedinošu efektu no krasta. Pretējā gadījumā tā gaida dubultu šoku - pirmo aklimatizāciju un pēc tam atgriežoties mājās, atkal aklimatizējas.

Reacclimatization

Sākumā mazuļa imunitāte diez vai atjaunojās jauniem vides apstākļiem, un tad to pēkšņi atguva. Ir jūtama reaktimatizācija, aklimatizācija pēc jūras.

Tās simptomi ir gandrīz tādi paši kā aklimatizācijas laikā, taču tie bieži ir mazāk izteikti un imūnās pārstrukturēšanas periods parasti ir daudz vieglāk.

Lai palīdzētu jūsu bērnam tikt galā ar šo sarežģīto uzdevumu, jums nevajadzētu nekavējoties atgriezt viņu parastajā dzīves ritmā. Ļaujiet viņam iegūt pietiekami daudz miega un atpūtas pēc ierašanās. Ieteicams neņemt viņu uz bērnudārzu vai izglītības iestādi. Ja reakcijas klimatizācijas simptomi aizkavējas trīs vai vairāk dienas, zvaniet ārstam, bērnam var būt nepieciešams konsultēties ar speciālistu.

Vietas un atpūtas laika izvēle

Jūsu bērna aklimatizācijai nebija grūti un ilgstoši, jāņem vērā bērna veselības stāvokļa īpatnības, imūnsistēma un vecums, plānojot atvaļinājumu jūrā.

 • Atpūtas vietas izvēle. Zīdaiņiem nav ieteicams atstāt tālāk par viņu reģionu. Viņu imunitāte joprojām ir ļoti vāja, viņam garš ceļojums un jauns karsts klimats būs nopietns tests. Bērni no 1 gada līdz 3 gadiem nesāpēs ceļojumā uz valstīm, kuru klimats ir līdzīgs viņiem. Pirmsskolas vecuma bērniem un jaunākiem skolēniem ir labāk palikt prom no eksotiskām valstīm, aklimatizācijas periodā viņu imunitāte ir neaizsargāta, un tropu vīrusi un infekcijas negaida. Pusaudži var ceļot bez ierobežojumiem.
 • Izvēlieties atpūtas laiku. Mēs jau zinām, ka, lai gūtu labumu bērniem, mums jāpievieno vismaz nedēļa vidējam aklimatizācijas periodam. Tādējādi ar bērnu uz jūras jums ir jādodas 30 dienas, bērniem no 3 gadu vecuma - 14-21 dienas. Jo mazāks bērns, jo mazāk pārpildīta pludmale. Tāpēc ir ieteicams ceļot kopā ar pirmo trīs dzīves gadu bērniem jūrā jūnija sākumā vai septembra pirmajās nedēļās.
 • “Nepopulāri” tūrisma sezoni ir vislabāk piemēroti jauniem vecākiem. Labāk ir doties uz Turciju ar bērnu maija beigās - jūnija sākumā vai septembrī un oktobra sākumā. In Taizeme un tālāk Kipra ieteicams iet kopā ar bērnu aprīlī-maijā, oktobrī. Abhāzija, Krima, Krasnodaras teritorijas kūrorti ir optimāli bērniem jūnijā un septembrī.
 • Ceļojuma veida izvēle. Ja jūs nolemjat doties uz jūru ar bērnu, labāk ir pārtraukt izvēli. ar vilcienu vai automašīnu. Pārcelšanās būs ilgāka, tomēr aklimatizācija notiks vienmērīgi un pakāpeniski.Tas ir ātrāk lidot ar lidmašīnu, un pēc dažām stundām Krokina imunitātei vienkārši nav laika, lai sāktu adaptācijas pasākumus, tāpēc bērns var gaidīt grūtāku aklimatizācijas periodu.

Tas ir pilnīgi nevēlami pārnēsāt bērnu uz Jauno gadu brīvdienām. Bērnam, lēkšana no ziemas uz karstu vasaru ir ļoti kaitīga.

Ko lietot pirmās palīdzības komplektā?

Aptiekas, protams, ir visur, bet tām ir savs ceļš pirmās palīdzības aptieciņa Ģimene, kas ceļo ar bērnu, ir vienkārši pienākums. Izveidojiet to pirms atvaļinājuma, ņemot vērā bērna aklimatizācijas atšķirības. Ceļojošajā pirmās palīdzības aptieciņā jābūt:

 • Bērnu pretdrudža līdzekļi ("Panadol", "Nurofen" uc)
 • Bērnu plaša spektra pretvīrusu zāles ("Orvirema"," Viferon "un citi)
 • Deguna pilieni no aukstuma ("Nazivin bērni", "Rinofluimucils"Un citi.).
 • Sīrups vai klepus sīrups (Ambrobene, Sinekod uc).
 • Antiseptisks ("Miramistin"Un tā tālāk.).
 • Labošanas līdzekļi vemšanai un caurejai vai aizcietējumiem ("Smecta"," Hilak Forte ","Duphalac"Utt."
 • Termometrs, apmetums, pārsējs un bērnu krēms.

Kā atvieglot periodu?

Lai atvieglotu bērnu aklimatizācijas periodā, parastais dzeramais ūdens palīdzēs. Paņemiet dažas pudeles no mājām, jo ​​“mājās” ūdens sastāvs tiek izmantots bērnam. Un, kad piegāde ir beigusies, izdzeriet bērnu ne ar „kūrorta” ūdeni, bet ar pudelēs attīrītu ūdeni no veikala.

Nepārtrauciet bērna vietējo ēdienu. Ja viņš nevēlas kaut ko ēst, neprasiet. Bērniem, kas jaunāki par vienu gadu, nav nepieciešams ieviest papildu pārtikas produktus un jaunus produktus aklimatizācijas periodā.

Jums nevajadzētu ņemt bērnu uz jūru pirmajā dienā pēc ierašanās kūrortā. Viņam ir jādod laiks, lai elpot jaunu gaisu, pierastu pie saules.

Neizjauciet dzīves kārtību, neļaujiet bērnam vienlaikus ēst, gulēt un staigāt, ko viņš dara mājās.

Dr Komarovskis

Cienījams pediatrs Jevgeņijs Komarovskis apgalvo, ka lidošana uz lidmašīnas bērniem nav kaitīga, jo vienīgais vecums, kurā gaisa pārslodze ir nedroša, ir no 0 līdz 4 mēnešiem. Vecāki bērni var lidot ļoti labi. Šūpojot, ārsts iesaka lietot gaismas zāles, lai normalizētu vestibulāro aparātu, kura bērnu formas tagad tiek prezentētas visās aptiekās.

Pēc komarovskas domām, aklimatizācija nebūs liela problēma, ja vecāki neradīs visbiežāk sastopamās kļūdas: piespiežot bērnu daudz ko ēst kūrortā, velkot viņu ūdenī ar spēku, neņemot vērā dienas miegu un skaidru shēmu.

Ārsts iesaka savākt pirmās palīdzības komplektu tikai "tikai gadījumā", ir vēlams to izmantot pēc iespējas mazāk, lai augošā cilvēka imunitāte varētu tikt galā ar grūtībām.

Jūs varat arī redzēt ciklu no Dr. Komarovska nodošanas par ceļošanu ar bērnu un niansēm, kas jums ir tikai jāņem vērā.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība